Вівторок, 22 квітня 2014 13:03

НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЕКОНОМІЇ АБО ЧИ ПОТРІБНІ В УКРАЇНІ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Уявимо собі типового українського контролера, їх розвелось багато, тому зосередимось на податковому контролі. Отже, рядовий податковий ревізор-інспектор, керівників не торкаємось цей образ ми не переваримо, тому малюємо образ інспектора: зарплатня нижче плінтуса, робочий графік ненормований, план по надходженням доведений, керівник – неадекват, часу на перевірки обмаль, документів багато, їсти хочеться, дома діти, чоловік/дружина також, як загнаний кінь. Уявили, добре. А тепер уявимо середнього платника податків: зарплатня, як напрацював, а тому робочий графік ненормований, штатний розпис не маленький, а тому план по надходженням також доведений; держоргани, які поряд – повний неадекват; документів багато, їсти хочеться, дома діти, чоловік/дружина також, як загнаний кінь. Уявили також, добре. Тепер поставте поряд і знайдіть відмінності.

В дійсності - це іронія. По факту - катастрофа, тому що ані та, ані інша сторона не працює цивілізовано, як в ЕВРОПІ, а ми туди начебто зібрались. Хотів би я подивитись, як бюргер в Німеччині, податкову накладну навмисно «втрачає», бо треба суму для перевіряючих виділити, або як «запасається» сумою не для розвитку підприємства, а для перевірки, бо все одно ж треба заплатити, все одно ж так просто не підуть, а нам ще з ними працювати, потім не відчепляться.
Ось так і виходить, одна сторона з доведеним планом надходжень бігає, а друга бігає в межах виділеного податкового навантаження, боронь Боже, не менш ніж…,а то в позаплан, чи в план-графік.

А суть дуже проста, на початку статті ми порівняли обидві сторони, психоемоціонально вони однакові, можливо за матеріальною складовою різняться, але це не головне, головним є те, що представники обох сторін громадяни однієї держави – Україна. І завданням обох є створення, або як хочте, укріплення власної держави для себе і для своїх нащадків. І для цього насправді є дуже простий рецепт.

Перш ніж донарахувати платнику податків сто тисяч гривень по «нікчемі», контролеру потрібно спробувати своїми силами законно заробити хоча б десять. Коли він спробує це зробити в сучасних умовах, чи навряд він з такою легкістю буде породжувати такі акти, де суми для нього тільки цифри. Кожна сума донарахувань для нього буде: зарплата працівників, оборотний капітал, зобов’язання перед кредиторами, утримання майна, ну і трошки розвиток підприємства. Після такої «школи виживання» людина взагалі і не подумає становитись контролером, а тому чисельність бажаючих буде значно скорочена.

Далі, для платника податків. Дійсно ми не бачимо, як працюють наші податки, хоча не так, ми бачимо, що наші податки працюють не на нас. Нам їх шкода, ми їх з болем у серці сплачуємо і кожен раз при сплаті лаємось. Але, треба розуміти податки повинні бути, і повинні бути для того, щоб держава розвивалась. А держава - це ми з вами, а не тимчасові керівники при владі. З тих, хто поклав свою руку на народну власність ще буде можливість спитати. Головне ми повинні визнати, що податки - це правильно. Тим більше, що український підприємець по своїй суті універсальна субстанція, він і платник і контролер в одному обличчі, тому що, завжди сам собі проконтролює своє податкове навантаження і визначить збалансовану суму для сплати.

А владі не треба зайвих рухів, треба просто змінити позицію в танці переклавши руки з горла платника податків на його талію. Підхопити своє багатство і нести вперед, а платник, він і сам себе проконтролює і не тільки себе, а ще й владі дасть можливість існувати, і не треба йому контролера.

П.С. Спитаєте при чому тут така назва статті, відповідаю. Відсутність державних витрат на утримання «армії контролю» - це економія і відповідно зменшення дефіциту бюджету, оскільки самоконтроль притаманний українцям більше ніж нагайка.

Автор: Осмоловський Денис Юлійович – небайдужий громадянин України.

Читати 3801 разів

Новини

Prev Next

КОНЦЕПЦІЯ ПРОЕКТУ "КОНТРАКТНА ВЛАДА"

09-05-2017 Hits:1311 Пропозиції admin

КОНЦЕПЦІЯ ПРОЕКТУ "КОНТРАКТНА ВЛАДА"

  Ми продовжуємо розробляти нові концепції. Цього разу пропонуємо кардинально змінити...

Read more

Всього 7 кроків

03-05-2017 Hits:1287 Пропозиції admin

Всього 7 кроків

В умовах кризи в нормальних державах, якими керують адекватні та...

Read more

Податкова реформа - Просто 5

28-04-2017 Hits:1311 Пропозиції admin

Податкова реформа - Просто 5

Вводимо два типи рахунків (бізнес та особисті) та два дуже...

Read more

ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ СОЗНАНИЯ

24-04-2017 Hits:1170 Новини admin

ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ СОЗНАНИЯ

Упрощенная система налогообложения, она же единый налог, местный налог, -...

Read more

НАЛОГОВАЯ ДОЛЖНА СТАТЬ СЛУЖБОЙ

20-05-2015 Hits:795 Новини admin

НАЛОГОВАЯ ДОЛЖНА СТАТЬ СЛУЖБОЙ

(навстречу людям) Налоговая служба – это мост, связывающий граждан своей страны...

Read more

НАЛОГОВАЯ МИЛИЦИЯ: РЕИНКАРНАЦИЯ

05-04-2015 Hits:1026 Новини admin

НАЛОГОВАЯ МИЛИЦИЯ: РЕИНКАРНАЦИЯ

Опять смена руководителей в службе, опять возможно те же яйца...

Read more

НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЕКОНОМІЇ АБО ЧИ ПОТРІБНІ В УКРАЇНІ…

22-04-2014 Hits:3802 Корисно admin

НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЕКОНОМІЇ АБО ЧИ ПОТРІБНІ В УКРАЇНІ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ

Уявимо собі типового українського контролера, їх розвелось багато, тому зосередимось...

Read more

ПОЧИНАЄМО БІЗНЕС З МАЛОГО

11-04-2014 Hits:1058 Корисно

ПОЧИНАЄМО БІЗНЕС З МАЛОГО

Поговоримо про особливості  бізнес - планування малого підприємництва, або  про те,  чим зайнятись населенню в...

Read more

ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ. ПЕРЕВАГИ 5%

11-04-2014 Hits:1019 Корисно admin

ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ. ПЕРЕВАГИ 5%

Маючи значний досвід роботи в системі податкового контролю діяльності платників...

Read more

2013 РІК - ПОДАТКОВИЙ ЗАХИСТ, 2014 РІК - ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ

11-04-2014 Hits:1018 Корисно admin

2013 РІК - ПОДАТКОВИЙ ЗАХИСТ, 2014 РІК - ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ

Для національного платника податків вже стали звичними словосполучення: позапланові перевірки,...

Read more

Комментар

Зараз з нами

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Яндекс.Метрика
Разработано TLCS